AURA-SOMA: Sami sobě nejlepším terapeutem

25. května 2016

„AURA-SOMA má na nás silně transformativní působení, jde do hodně do hloubky. Vždy si tu cestu najde sama. Člověk její působení ani nemůže nijak řídit. Vnímáme ji na hluboké úrovni, ale neřídíme to hlavou. A hlavně – vybereme si to sami. Nikdo nám nic nepodsune a to je to bezpečné pro nás. V ten moment to cítím a dochází k ukotvení, že je to tak správně,“ popisuje princip působení barevných lahviček terapeutka AURA-SOMY Elena Chmelová.

Eleno, vidím tady spousty barevných lahviček. Co to vlastně AURA-SOMA je a na jakém principu funguje?

AURA-SOMA vznikla v Anglii. Zakladatelkou je Vicky Wall. A proč se tak jmenuje? Aura znamená obal a soma znamená tělo. Přes barvy se spojíme jak s naším neviditelným obalem, tak i s fyzickým tělem.

flakonky AURA-SOMY

Jak se k tomu dospělo, že zrovna tyto barevné kombinace fungují? A z čeho je obsah lahvičky vlastně vyroben?

AURA-SOMA se skládá ze tří základních barev - a těmi jsou modrá, červená a žlutá. Kombinací těchto barev vzniká další barevné spektrum. Takže vždy v každé barvě v našich lahvičkách je jedna z této barvy zastoupená. Flakonky se skládají z olejů, vody a z energií bylinek, drahých kamenů a křišťálů. Před použitím se lahvička protřepává, aby se všechny tyto části propojily. Přenášejí světlo.

Jak vlastně Vicky Wall zjistila, že tato kombinace bude léčit a harmonizovat?

Celý život se zabývala bylinkami. V pozdějším věku oslepla, začala být však víc napojena a otevřely se jí jasnozřivé schopnosti. Začaly jí chodit informace, aby vyráběla tyto barevné flakonky. Poslechla tuto vizi a rozhodla se vyrábět barevné lahvičky. Brzy zjistila, že léčí na všech třech úrovních – na mentální, fyzické a duchovní.

A jak vznikalo to velké spektrum lahviček?

Vznikalo to postupně. Nejprve byla základní řada a nyní je lahviček už 115. Nedávno jsem dělala seminář jen se základními barvami, které vzniknou kombinací v barevné růžici, a byl to velmi silný proces!

Lahvičky Equilibrium

V jednoduchosti je síla.

Přesně! Ze základu se odvíjí všechno.

Když k vám přijde klient, jak probíhá konzultace?

Nejdříve si sám vybere čtyři flakonky, které ho přitáhnou. Někteří mi řeknou, že chtějí jenom jeden flakonek. V tom případě je pro mě důležité respektovat toho člověka, protože on moc dobře ví a cítí, co potřebuje a není třeba mu vnucovat, že by to mělo být jinak. A jsou lidi, kteří si řeknou o pět lahviček na výběr.

Stává se taky, že při konzultaci pracujeme s flakonky tak, že si je přikládají na tělo. Lidi začínají víc vnímat, co se v nich děje a dostávají informace, co je potřeba uvolnit a k čemu je ta lahvička vede a co jim ukazuje o nich a o situaci, ve které jsou. Při konzultaci si vlastně spoustu věci vyřeší a už se mi mockrát stalo, že když jsem se jich zeptala: „Je pro vás z těchto čtyř lahviček nějaká terapeutická?“ Tak mi řekli: „Ne, to už mám vyřešené. Už tam teď vidím úplně jinou lahvičku, která mě přitahuje víc.“
Takže je to opravdu případ od případu. Nelze brát AURA-SOMU šablonovitě. Vždy je to o pocitu daného člověka, pro kterého terapii provádím.

Lidi začínají víc vnímat, co se v nich děje a dostávají informace, co je potřeba uvolnit a k čemu je ta lahvička vede a co jim ukazuje o nich a o situaci, ve které jsou.

A domů si bere všechny lahvičky, nebo jen jednu?

Jen jedna je terapeutická. A někdy se i stane, že lidi řeknou, že se na tu lahvičku ještě vůbec necítí. Tak to řešíme tak, že si vezme pomander, který mu zatím bude čistit auru, a přistoupíme k harmonizaci jemněji. Tento přístup volím i u dětí. Nebo dám na výběr quintesenci. Ta ho spojí s určitými „vyššími“ informacemi, se kterými na své cestě potřebuje spojit.

Pomandery

Když jste zmínila pomandery a quintesence, jaký je rozdíl mezi nimi a flakonkem?

Lahvičku vnímám tak, že provádí procesem, který se nastartuje při konzultaci. Pomander je doplňkový. Člověk může mít třeba nevykomunikované určité věci a má hodně myšlenek, tak k tomu například pomáhá modrý pomander, který mu pomůže, aby se uklidnil, vysypal myšlenky a dostal se do vnitřního klidu, aby ty zadržené věci mohl v klidu říct ven.

Dalším příkladem může být quintesence Lady Nada: Žena si málo věří, potřebuje si něco vyřešit, ale má velký strach. Tato esence ji pomůže k tomu, aby si uvědomila sama sebe. Je to i takové antidotum strachu.

Jakých témat se tedy AURA-SOMA dotýká? Od čeho si můžu díky ní ulevit?

Týká se různorodých témat. Nedá se to úplně konkrétně říct. Zrovna dnes jsem tady měla chlapečka, který má šest let a musí spávat s plínkou a do rána ji má úplně promočenou. Okamžitě si vybral oranžový pomander, takže tam je jasné trauma. Ptala jsem se maminky, co se mu stalo, protože jsem vnímala velký problém u porodu. Potvrdila mi, že porod byl náročný, nemohla ho porodit a navíc se chlapec narodil s omotanou pupeční šňůrou kolem krku, takže to bylo to velké trauma. Chlapeček je na maminku úzkostlivě fixovaný a bojí se kamkoliv jít bez maminky, protože ona je pro něj jediné bezpečí. Teď bere éterickou záchranu, která má hodně dobré vlivy na tato traumata po porodu.

Měla jsem na konzultaci i mnohem staršího kluka, který se i ve svých 14 letech počůrával. Nemohl kvůli tomu ani na tábory. To muselo být opravdu velmi velké trauma. Dávali jsme jen oranžový pomander a za 14 dní bylo trauma pryč. Neviditelným, zázračným způsobem.

Jak to ale člověku změní život, že?

Úplně!  A to je ta radost. I pro mě, i pro ty lidi.

To znamená, že stačí aplikace mazáním?

Ano, natírá se ta oblast, která s tím tématem souvisí. Takže u toho prvního chlapečka to bude oblast druhé čakry a krku.

A jaké máte další vzpomínky na úspěšně vyřešené potíže?

(smích) To je nejhorší, že si to nazapisuju, tak si málo pamatuju.
Nedávno byla u mě paní, která pořád měla v sobě něco starého, nepuštěného. Říkala že, s manželem už intimně nežije. Přitáhla ji lahvička 98 „Archanděl Sandalfon“. Tak se jí rozproudila sexuální energie, že manžel už pomalu před ní utíkal. (smích) Bylo u ní potlačené ženské téma, které se konečně uvolnilo. (smích)
Nebo flakonek 72 „Klaun“ – to přišel mladý muž, který měl problém, že z ničeho nic dostal opar do mozku. To bylo hodně akutní, stalo se to z hodiny na hodinu. Naštěstí u toho byla jeho maminka, která je hodně vnímavá. Vzala ho okamžitě k doktorovi, protože se jí zdálo, že mluví nějak z cesty. A pořád měla pocit, že je problém v mozku. Na neurologii už upadl do kómatu. Lékař to rychle a dobře zdiagnostikoval a vrtulník ho převezl do Brna. Pracovali jsme tam přes pomandery, maminka mu je aplikovala. Doktoři říkali, že bude mít následky. A on je bez následků. Po roce se ke mně zase dostal, protože se mu to stalo zase, ale ne už tak drasticky. Bylo to tím, že se vyčerpal. Vybral si tuhle lahvičku Klauna. Přišli jsme na to, že má pocit velké nesvobody a toho, že ho neustále všichni hlídají, co má dělat. On se vlastně jen potřeboval radovat ze života a hrát si svůj hokej. Jakmile doma všem řekl: „Už mi dejte s tou vaší péčí pokoj, já si potřebuju dělat věci i po svém“, tak se mu neskutečně ulevilo. A tím, že dal rodině jasné hranice, jsou v té rodině dnes velmi dobře nastavené vztahy. Konečně má tu svou svobodu a cítí se hodně dobře.

Hokej si vybral úžasně: volný prostor pro hru a zároveň jasné mantinely. To si krásně zvolil sport pro sebe. (smích)

Ta nemoc ho „vedla“ k tomu, aby si to všechno nastavil, protože hlava už z toho všeho byla přetížená, že už to nešlo jinak. Dokázal říct rodině, děkuju vám za vaši péči, ale teď už vím, co mám dělat.

Můžeme říct, že AURA-SOMA má na nás silně transformativní působení; že jde do hloubky. A navíc to hezky voní!

Ano. Krásně voní!
Dám příklad transformativní proměny z praxe. Ženy si často vybírají lahvičku čirá na růžové.  Většinou ty, které jsou někde zraněné a potřebují se už otevřít; zůstaly ve svém osobním vězení, ale už potřebují ven, začaly si věřit a mohou zbořit mantinely, které si tam vystavěly. Určitou dobu jim mantinely pomáhaly, ale teď už to nepotřebují, jinak se v tom začnou dusit. Tahle lahvička jim dá velkou sílu. Žena je jemná, něžná, ale přitom si je vědoma sama sebe. Hodně je to o sebehodnotě.

Elena Chmelová

Přijde mi, že podle toho, co si lidi vyberou za lahvičky, už víte, jaký příběh prožívají; kde mají slabiny a co řeší.

Ano. (smích)

A stane se, že někdo přijde a opravdu neví, co si má za lahvičku vybrat?

Občas se to stane. Je to případ lidí, kteří jsou hodně v hlavě a mají rádi svůj život pod kontrolou a musí přesně všechno vědět. Když se zeptám: „Přitahuje vás nějaká lahvička?“ Tak mi odpoví: „Já nevím, jestli bych to řekl správně.“ Tak je uklidňuju, že to určitě řeknou správně, jenom ať požádají své nejvyšší Já. V ten moment, když jim to řeknu, tak si vyberou, protože přijde úleva, že nemusejí spoléhat na hlavu.

A co když si vybírají barvy lahviček přes internet?

Problém je v tom, že na internetu je jen fotka, kdežto tady je to živé. Když přijdou, říkají: „No to je zajímavé. Já tady nevidím tu lahvičku z internetu. Vy ji tady nemáte.“ Mám ji tam, ale už vnímají úplně něco jiného, protože potřebujete něco jiného. Vybírají si, co teď momentálně potřebují. Vše se odvíjí od toho „TEĎ“. Nic není, ani co bylo předtím, ani co bude potom.

Vše se odvíjí od toho „TEĎ“. Nic není, ani co bylo předtím, ani co bude potom...Vždycky je všechno dobře a vždycky mě to navede a přivede k informaci, kterou TEĎ potřebuju a díky které se posunu.

Takže za týden by si člověk vybral úplně jinou lahvičku…

To ale vůbec nevadí, protože stejně to jeho téma tam nějakým způsobem bude. Když to rozklíčuju podle obsahu barev, tak najdu, že je tam schovaná třeba ta jeho červená, protože už má všeho dost, je nazlobený, bez energie a potřebuje tu energii někam nasměrovat.

Takže nic není špatně, co a kdy si vyberu?

Ne. Vždycky je všechno dobře a vždycky mě to navede a přivede k informaci, kterou TEĎ potřebuju a díky které se posunu. Nikdy mi tam nepřijde něco, na co ještě nejsem připravený. Ta barva jde do velké hloubky.

Mám kamarádku, která je psychoterapeutka a studovala sedm let velmi intenzivně. Jednou jsem ji pozvala na seminář, ať si vyzkouší, co umí AURA-SOMA. Říkala mi: „No, já mám všechno tak zpracované, co tam budu dělat.“ To byl mazec! (smích) Rozložila tam celou skupinu, protože ji to okamžitě zasáhlo vnitřní dítě a začala se tam jako dítě chovat. Všechny naštvala a nikdo se na ni nemohl ani podívat, jak tahle žena může dělat terapie? A já jim řekla: „To je nejlepší terapeutka, jakou znám, protože si to dovolila. Protože se vám odkryla a nedělá tady něco výš, než jste vy. Protože všichni máme svoje témata včetně mě.

AURA-SOMA pracuje s barevným spektrem.

Hlavně – když si to prožije, potom může radit druhým.

Ano. Nikdo není autorita. Všichni jsme na stejné lodi. Jen v daný moment mi může svou zkušeností ukázat i jinou cestu – pokud si to dovolím a přijmu to.

Dovolit si mít emoce a ventilovat je…

Potřebujeme to. Duchovno není o tom tvářit se božsky. Duchovno je běžný život. A my máme emoce, jsme lidi. Proto si je máme i dovolit. Radostné i negativní.

Dělala jsem už spousty rozhovorů a občas se tam prolíná téma, že smyslové požitky nás odvádějí od duchovna.

To už ale není o životě! Je o tom, že si pochutnám na dobré jídle, protože mi chutná. Prostě dělám věci, které miluju!
Teď jsem nadšená beach volejbalem. To je taková sranda! A lidem by takovéto věci kolikrát víc pomohly než různé terapie, protože se vyblázní, uvolní. Protože o čem ten život je? O uvolnění. Když mám stáhnutý solar, tak z čeho se potom raduju? Dovolit si spontánní radost jako dítě.

Cíl života by měl být v prožívání, ve spontánní upřímné radosti. Ne, že se budu radovat až potom. 

Hodně lidí, kteří se zabývají duchovnem, jdou do takové velké vážnosti a úcty. Ale to je to, že v sobě něco hodně moc potlačují. To vůbec není v pořádku. Právě AURA-SOMA umí na tyto stavy velmi dobře nasvítit. Člověk začne ožívat. A to je ta radost a šťavnatost života! Ne že budu sedět a zpívat óm. Potřebuju to možná někdy, abych se uklidnila a spojila sama se sebou, protože jsem moc rozvibrovaná. Ale určitě to není cílem života. Cíl života by měl být v prožívání, ve spontánní upřímné radosti. Ne, že se budu radovat až potom. To jsou úlety, neukotvenost.

Co se nám děje, když nejsme stabilní - že jsme se někde vzdálili sami sobě. Někde jsme svoji sílu odevzdali a je potřeba se s ní znovu spojit. To je celé tajemství. Proto není třeba chodit někam do minulých životů. Je důležité vnímat kořeny, stabilitu, na to funguje červená barva – je nejhustší a nejpomalejší.

Valí se jak láva.

Má ale ohromnou sílu. Žlutá tomu dá lehkost a provzdušnění. Modrá mi dodá důvěru, že skrze mě se děje vyšší vůle. Nic jiného nepotřebuju. Takhle jednoduché to je.

 

Kontakt na E. Chmelovou: http://aurasoma.webnode.cz/
Kurzy AURA-SOMY: http://www.aura-soma.cz/

 

Autor článku: Bára Pečová

Komentáře

Zpět na předchozí stránku

BRÁNY DOSPĚLOSTI

25. – 31.10.2021

BRÁNY DOSPĚLOSTI

25. – 31.10.2021