Chcete změnu? Přijměte, co je!

26. dubna 2017

Poznala jsem ji jako Annu z Duchovních lapálií. Věnuje se „nevěšteckému“ výkladu karet a její příjemný hlas doprovází řízené meditace na Youtube, především však pracuje s Metatronovou barevnou terapií. To vše stíhá vysílat z Londýna, kde právě žije. Zastihla jsem ji na návštěvě Prahy, v době proměny jejich webových stránek i osobního života. Těšte se na její nový projekt Žij své Světlo.

Aničko, zaujal mě váš přístup k výkladům karet. Není to to klasické „věštění“, ale velmi opravdu vědomý přístup. I když si občas pozvete na pomoc Metatrona, přesto mi to přijde velmi praktické pro lidi, kteří chtějí pracovat na svém osobním růstu. Jak jste se ke kartám dostala?

Je to moje dlouhá cesta za nalezením svého poslání. Zní to jako klišé. (směje se) Někdy v mých dvaceti letech ve mně vzrostl pocit, že jsem tady, abych pomáhala, léčila, vedla lidi, sloužila tady něčemu vyššímu…

A měla jste v blízkém okolí lidi, kteří tohle dělali, nebo to byl krok úplně mimo známé území?

Tehdy jsem se setkala s jednou kamarádkou, která mi vyprávěla, že byla na Reiki. V ten okamžik mi to nějak seplo. Řekla jsem si: „To bych mohla dělat. To je možná to, co hledám.“  Jinak v rodině jsme to nijak zvlášť nikdy neřešili. Vnesla jsem to tam až já (směje se).

Reiki byl jen první krok, ale pořád to nebylo ono, tak jsem hledala dál. Udělala jsem si výcvik v kineziologii a ještě nějaké další věci, bylo toho víc. Začala jsem se věnovat i Mohendžodáru – tantra józe pro ženy. A v centru v Lažánkách byla jedna paní, která vykládala Osho Zen Tarot. Od ní jsem věděla, že byla na kurzu u Ranky. Říkala jsem si: „Teď už by to mohlo být ONO.“ Koupila jsem si karty a přihlásila se na kurz. Pořád jsem se hledala. Pak jsem se s přítelem odstěhovala do Londýna, kde jsem narazila na svou nynější učitelku Amandu Ellis – ta pomáhá lidem napojit se na energii Metatrona a pracovat s ním. A až tento moment zapadl – věděla jsem, že to je to, co jsem hledala.

O jakou terapii se jedná?

Jedná se o Metatronovu barevnou terapii. Od karet se už trochu odkláním, protože jsem měla pocit, že bez nich můžu lidem pomoci mnohem víc. Karty jen nastíní, co se dá udělat. Nechám je s tou informací a je už na nich, jak se s tím popasují. Kdežto když se dohodneme na barevné terapii, tak už s tím opravdu můžeme i něco udělat.

Jak to probíhá? Znám jen AURA-SOMU, která taky pracuje s barevným spektrem. Tohle bude něco jiného, že?

Anna při návštěvě Prahy

Každé setkání je trochu jiné, ale pracujeme vždy s energií Metatrona, který se skrze mě napojí na klienta. Pracujeme na daném tématu, například na vnitřním dítěti. A barevný aspekt v tom je, že se napojíme na vnitřní dítě a snažíme se přijít na to, co ho trápí, co pro něj můžeme udělat. V určité fázi se klienta zeptám, jaká barva by mu pomohla? Řekne třeba růžová, tak mu posíláme růžové světlo, do kterého ho zabalíme. Je to překvapující, ale vážně to funguje. Vibrace té barvy podpořená archandělskou energií dělá divy.

Jak se lidi po terapii cítí?

Reakce bývají různé, ale nejčastější je pocit úlevy a pochopení. Často dojde k tomu, že se opravdu napojí na své vnitřní podosobnosti a vnímají jejich potřeby, bolesti i touhy, a díky tomu je pak mohou uvést do stavu harmonie. Takže někdy přijde uvolnění, někdy vypuštění emocí. Amanda Ellis vyrábí i sadu barevných sprejů, které obsahují křišťálovou energii, a ty se dají aplikovat na místa sevřená určitým blokem, a léčivý proces tím jemně podporují.

A jak moc je dán prostor, aby lidi pracovali sami se sebou? Nemají pak pocit, že to vše uděláte za ně?

Takhle to právě nefunguje. Já to za nikoho nemůžu udělat. (směje se) I když jsem sama hledala řešení pro sebe, cítila jsem, že to ze mě nemůže nikdo jiný udělat. Prostě když si tím neprojdete sami, veškerá pomoc zvenčí je jen dočasná a problém se vrátí vždy zpátky. Musí přijít pochopení, prožití emocí, smíření a přijetí, jinak se to, co vás trápí, nikdy nepustí.
Ty spreje a barvy jsou taky jenom podpora, ale podstatou je vést klienta k jeho zablokovaným pocitům, k tomu, aby si dovolili je cítit, přijmout, pochopit a pustit nebo integrovat. Zkrátka s nimi vědomě pracovat.

Když si tím neprojdete sami, veškerá pomoc zvenčí je jen dočasná a problém se vrátí vždy zpátky.

Vnímám se jako facilitátor. Vhání mi úsměv do tváře, když mi na konci setkání klient děkuje. Já mám pocit, že jsem jen držela prostor, podporovala a vedla tu energii, ale všechnu práci odvedl klient.

Obecně nejsme zvyklí sami sebe většinou ocenit. A přitom máme takové možnosti a schopnosti.

To je pravda a hezky je to při terapii vidět. Klienti častou říkají: „Nemám s tím moc zkušenost.“ Nebo: „Když medituju, tak mi to nejde.“  Lidi přicházejí a s nimi i velké pochybnosti o sobě. Ale během sezení se tyto obavy rozplynou, ta společná energie krásně vede, takže  se klientovi vždy podaří vidět i vize a pohledy do svého nitra.

Nejsem zběhlá v energiích archandělů a ani Maitrea není tímto směrem zaměřená. Můžu říct, že je například Metatron označení pro určitý typ energie?

Vlastně ano. U světelných bytostí ve skutečnosti žádná hiearchie neexistuje. Co se týká Metatrona, říká se, že je tvář boží, nebo plášť boží, strážce božího trůnu. Vnímám ho, že zastřešuje i ostatní archanděly a nanebevzaté mistry. Archandělé nejsou od nás oddělení, je to pořád jedno vědomí – my jsme jeho jednou součástí a oni jsou další jeho součástí. Všechno je propojené. Když například mluvím s Metatronem, vnímám ho opravdu v sobě – ptám-li se na věci, které se mnou souzní, cítím pohyb energie v oblasti srdce. A přichází-li od něj informace, objeví se jako myšlenky v mé hlavě, takže jej vnímám jakou svoji součást.

VIDEO: Meditace spojení se Srdcem

Můžu teď s klidem říct, že můj život se změnil. Moje intuice se nesmírně zvýšila, schopnost vhledu práce s lidmi... cítím velký skok dopředu.

A pokud vás Metatron doprovází, jaký je rozdíl mezi  pojmem duchovní průvodce a například vaší inspirací Metatronem?

Každý máme vícero duchovních průvodců. Můžou to být andělé, mistři, silová zvířata. A mění se podle toho, koho zrovna potřebujeme ve svém vývoji nebo při pomoci z krize ven. Ale například Metatron přijde jen k tomu, kdo ho o to vědomě požádá a je připraven na tohle setkání.
Je to učitel pro aktivní pracovníky světla, kteří jsou připravení sloužit a pomáhat, být vidět, slyšet a plnit tuhle úlohu. Takže pokud se rozhodnete pro tuto aktivní roli, bude ten, který vás bude tlačit a podporovat, vhánět vám do cesty situace, aby vás prověřil. Osobní růst je pak větší, intenzivnější, ale zároveň plný výzev. (směje se) Ono někdy si jen připustit, že máte tu sílu a že můžete, je velký proces.

Ono někdy si jen připustit, že máte tu sílu a že můžete, je velký proces.

Někdy je úlevné zjistit, že se ještě dějí věci nad rámec toho, co si tu žijeme. Ale na druhou stranu hrozí, že to zemité úplně pustíme a „uletíme“.

Ano, harmonie, balanc to je i moje velké téma. (usmívá se) U hodně lidí se to týká pocitu vlastní hodnoty. „Nic za to nedostávám“ se často skrývá za „nic si nezasloužím“. Nebo: „Ostatní mají přednost“... Takže ono to ani není o tom někam ulítávat nebo být nohama na zemi, ale vzít život do vlastních rukou a tu svoji hodnotu si připustit, procítit a přestat se jí bránit. Často si všímám, že lidé proti tomu vnitřně bojují. Protože kdybychom to připustili, úplně všechno se tím promění. Naše možnosti jsou nekonečné. Můžeme si o všechno říct... Naše niterní přesvědčení je tak v rozporu, že vzdát se toho, je velký krok.

K dostání na eshop.maitrea.cz

Není tak těžké přijmout, že jsme slabí, ale to, že jsme silní...

Přesně tak, to říkám pořád. Kolikrát tomu ani nevěříme, jak jsme výjimečnými!

Hodně mají hlavně ženy nutkání, že chtějí pomáhat druhým, ale někdy je to paradoxně útěk od řešení svých problémů. Jak i v tomto udržet balanc?

Ano, i tohle tam občas přijde. Sama jsem tuto činnost začala dělat aktivně v půlce října 2016, takže je to poměrně čerstvé. Od té doby jsem v meditacích řešila hluboká témata, nebo přicházelo intenzivní vypouštění bolesti a pláč, což jsem do té doby vůbec neznala. Jde to ven, aby mě to už neblokovalo a nestálo to v cestě v té mé práci s lidmi. Hýbe se to a usazuje.

Člověk si od toho nemůže vzít dovolenou, co? (smějeme se)

To ne! (smějeme se) Letos je to u mně hodně o smíření ženského a mužského principu. Uvědomuju si, že jsem v sobě tu mužskou část odsunula a moje vnitřní žena trochu osaměla. Snažím se tím nebýt zahlcená, ale vnímám, jak je to obrovské. A do toho se v červnu vdávám.

VIDEO: Meditace léčení druhé čakry

Takže to smíření už by mohlo přijít! (smích)

Manželství samo o sobě je přechodový rituál. Pracuju na tom, abych do něj mohla vstoupit víc vnitřně smířená a s otevřeným srdcem pro mužský aspekt.

Moje klientky paradoxně většinou řeší opačný problém, že totiž mají velice dominantního, až agresivního vnitřního muže, a při sezení se učí pochopit, že to všechno nemusí zvládat jen ta jejich mužská část. Že se nemusí bát ženské jemnosti a křehkosti.

Vždycky říkám, že změna vychází z přijetí, to je prvním krokem. Pak až se to může změnit. Vnímám, že v té duchovní komunitě a v oblasti osobního rozvoje se lidi snaží neustále na něčem pracovat a odblokovávát si tohle a tamto. Nejlepší je dělat si radost obyčejnými věcmi a být v pohodě.

Okamžik naprostého přijetí a jenom radosti z toho, co naše přítomnost nabízí, může spoustu témat vyřešit, aniž bychom to aktivně řešili a tlačili na to.

Okamžik naprostého přijetí a jenom radosti z toho, co naše přítomnost nabízí, může spoustu témat vyřešit, aniž bychom to aktivně řešili a tlačili na to.

A v čem se bude lišit projekt Žij své Světlo od Duchovních lapálií?

Duchovní lapálie vznikly jako můj malý osobní blog ještě před tím, než jsem se začala věnovat terapii. Moje práce a působení už ale dávno nabraly jiný směr a šíři a moc jsem si přála, aby to odrážel i nový název. Žij své Světlo je pro mě takovou esencí toho, proč jsem tady na Zemi a k čemu chci posílit a inspirovat i ostatní - vnitřní závazek a odhodlání otevřít se životu a světu, převzít zodpovědnost za vlastní naplnění a začít vědomě používat a sdílet to nejlepší, co v sobě máme. Zkrátka nebát se zářit, i když se v tom zároveň cítíme zranitelní. To je pro mě cesta, jak změnit svět k lepšímu. :)Kontakty:
http://duchovnilapalie.cz
http://zijsvesvetlo.cz/
anna@zijsvesvetlo.cz

https://www.facebook.com/zijsvesvetlo

 

 

Autor článku: Barbora Pečová

Komentáře

Zpět na předchozí stránku

BRÁNY DOSPĚLOSTI

25. – 31.10.2021

BRÁNY DOSPĚLOSTI

25. – 31.10.2021