Karmu neobejdeš!

29. července 2019

S paní Katymou Novákovou a její dcerou Kateřinou jsem se sešla, abych se dozvěděla něco o karmě a o seminářích, které začíná dělat v Maitrei. Dozvěděla jsem se mnohem víc, než bych čekala. Paní Katyma mi z pouhého pohledu do dlaně potvrdila tajné domněnky, které jsem chovala kdesi v nejzaprášenějších koutech mysli. Pověděla mi o mojí minulé inkarnaci, kterou jsem doposud brala jako výplod fantazie, dokonce i o aspiracích, které jsem nikdy nevyslovila nahlas. Nikdy dřív jsme se nepotkaly. Pokud si tedy vzpomínám. Ale kdo ví?

Katymo, vy pracujete s Karmou. Jakým způsobem s ní pracujete a co si mohu představit pod pojmem Karma?

 

Ve východním mystickém učení říkáme, že fyzické tělo člověka je vlastně takový pas. Oči, uši, obočí, rty, mateřské znamínka a pihy, velikost a tloušťka rukou, čáry na rukou, to vše obsahuje informace. Když s nimi dobře pracujeme, můžeme zjistit, co člověka čeká v tomto životě a čím už prošel. Zjistit, jaký má potenciál, a jak může dál pokračovat po cestě evoluce. Lidi jsou často zmatení či vystrašení, protože nevidí Velkou pravdu.

Karma je shrnutí všech informací o člověku.

Je tam toho hodně, nemusí to být nutně negativní. Jsou tam i úspěchy, pozitivní zážitky. Vše, čeho dosáhl v této inkarnaci. Důležitý bod je určitá informace, kterou musí zpracovat, dostat se přes ni, pochopit. Málo kdy se to daří bez pomoci učitele.

Jak vnímáte Čechy?

 

Čechy jsou stát, který má největší šanci v době spirituálních krizí. Často slyšíme, že se Praha stane duchovním centem Evropy. To podle mě sedí.

Lidské tělo je jako mapa.

Co je hlavním zájmem východních mystiků?

 

Chceme pomoci lidstvu, aby překonalo překážky od minimálního vědomí do vyššího Já, kam směřujeme. Blížíme se do věku Spirituální společnosti. Bude to trnitá cesta, nebude lehká. Otázku karmy nikdo neobejde. Já svou praxí pomáhám lidem, diagnostikuji a pak pomáhám. Musím uznat, že Češi jsou vytrvalí, mají vůli a je mezi nimi hodně mystiků. Mám takový dojem, i když jsem do hlubšího podvědomí nikoho ještě nenahlédla, ale řekla bych, že se sem reinkarnovalo hodně východních duší. Proto lépe přijímají učení o Jediném bohu. Nejsou ve spárech omezených věrouk.

 Řekla bych, že se do Čech reinkarnovalo hodně východních duší.

Co vidíte jako důvod takzvaných depresí?

 

Já vidím jako hlavní důvod, že člověk přichází o víru.

Jsem část boha, to bytostně cítím. Byla bych ráda, kdyby toto přesvědčení o sobě v brzké době získalo více lidí.

Hlavní živnou půdou pro deprese je nejistota a strach. Člověk cítí, že nezvládá. Říká se, že je to rychlou dobou. To sice ano, ale člověk není hloupý, intuitivně cítí, že jde o něco víc. O otázky života a smrti, otázky bezpečnosti dětí a zdraví.

 

Jak vypadá ztráta víry na fyzicko energetické rovině?

 

Když se zablokuje 5. čakra, energie nejde do Adžny, ta je pak tmavá a dává vám signál, že jste jen tělo. A co může tělo? Jste pouhé vědomí a tělo. Je potřeba prorazit blok, vrátit energii do lokalit, které nejsou prokrvené a okysličené. Pak se probudí spojení s vaším vyšším já. Přijde víra a přijde uvědomění toho, kdo doopravdy jste. Že jste vlastně část božství.

 

Co vás zavedlo do Maitrey?

 

Snažím se šířit znalosti, které mám. Chodí ke mně z valné většiny terapeuti. Potkávám i lidi, u kterých mozková aktivita degeneruje. Kdo řekl, že člověk stále půjde cestou evoluce? Není to pravda, pokud se někdo zasekne v určitém úseku, rozhodne se, že dál nechce, klidně půjde dolů. Nikdo mu nebude bránit.

Spolu s evolucí jde ruku v ruce proces involuce, neboli zanikání.

 

Čím budou rány přírody tvrdší, tím spíš se možná lidé opět vzpamatují. Ti lidé, kteří jdou tak tvrdě za materií, že nevidí svou duchovní podstatu a vidí jen pudy. Svět se bude razantně měnit, a aby v něm člověk přežil a zůstal šťastný, musí mít celou mozkovou kapacitu, potřebuje vidět realitu v hodně široké perspektivě. Pokud uvidí omezený výřez, nastoupí na letadlo, které spadne, pojede na dovolenou, kde bude řádit hurikán, protože nemá vyvinutou intuici.

 

Co můžeme dělat, abychom zvládli náročnější období, do kterého vstupujeme?

 

Otázku karmy nikdo neobejde.

Nic strašného se neděje. Čím víc planeta vstupuje do vibrací, tím víc rozvibruje naše podvědomí. Vytřásá tím naše kostlivce ze skříní. Pokud už kostlivec vypadl, má ošklivou schopnost: vypnout či potlačit váš analytický rozum a sám řídit situaci. Omezený mozek nebude schopen zvládat zvyšující se vibrace a zahušťování transformačních energií. Proto je potřeba se čistit, být v klidu. Pomoci sobě i ostatním. Naši učitelé tvrdí, že jakmile očistíme čakry, máme krásnou schopnost pozitivně působit na okolí. Když vidíte střízlivého, klidného člověka, také si řeknete: „Co vlastně vyvádím?“ Stačí se zklidnit, vnímat přírodu a spojit se s ní. Já cítím, jak tyto energie přichází, je to jako když přichází zemětřesení.

 

Je možné, že člověk ze strachu přichází o své schopnosti?

 

Mozek se musí hodně uklidnit, aby schopnosti, které máte, fungovaly.

Někteří z mystiků nejí maso, někdo jde do lesa, dlouho s nikým nemluví a pak se teprve dokáže napojit. Jeden z nich mě dokázal spojit s duchovními průvodci. Ale také se stalo, že to nešlo, byl příliš unavený z lidí.

 

Pracujete i s minulými životy. Jak poznám, že je moje vzpomínka reálná, že to není moje fantazie?

 

Je to jednoduché. Přes pocity.

 

Jak se díváte na psychotropní látky, východní mystika často používá přírodní substance k dosažení různých stavů.

 

Já nejsem proti slabým. Ale u některých případů uživatelů Ayahuascy, která je teď hodně populární, lze vysledovat známky degenerace mozku. Mozek je i tak oslabený nespočetnými vjemy, pokud ho vystavíme takovému náporu, jeho kapacita klesá.

 

Pokud vás téma Karmy zaujalo tak jako mě, chcete se dozvědět více o sobě a technikách, kterými můžete dosáhnout změny, podívejte se na termíny seminářů.

 

 

Akce lektorky v Maitrei: https://seminare.maitrea.cz/katyma

Autor článku: Barbora Jirsová

Komentáře

Zpět na předchozí stránku